Diskriminace mužů českými feministickými soudy

Statistika nuda je, má však cenné údaje. První statistiku jsem si bez dovolení vypůjčila z nepodepsaných stránek od neznámého autora. Musela jsem, celkové ladění stránek mě dost pobavilo, pobavila mě i proklamovaná hesla. Proto jsem zvolila formu screenshotu, nikoli proto, že bych sama neuměla vytvořit tabulku. 🙂

statistika-deti-soudy

Autor zde naznačuje, že existuje něco jako spiknutí feminacistek a účelem je odstavení mužů od jejich „přirozeného práva“ na výchovu dětí. Ponechávám bez komentáře, příliš snadný cíl i pro naprostou slípku se šesti obecnými.

A nyní statistické údaje z jiných luhů a hájů – jak často posílají tytéž soudy v tomtéž státě do vězení muže a ženy. Opět jsem si usnadnila práci screenshotem, tentokrát z oficiálního webu http://www.vscr.cz/generalni-reditelstvi-19/informacni-servis/rychla-fakta/

výkon trestu

vazba

doživotídetence

vězněné osoby

 

Nyní pustím ke slovu oficiální kruhy, budu citovat z Wikipedie:

Při rozhodování o svěření dítěte do výchovy rodičů soud sleduje především zájem dítěte s ohledem na jeho osobnost, zejména vlohy, schopnosti a vývojové možnosti, a se zřetelem na životní poměry rodičů.


 

A nakonec můj komentář. Zastánci střídavé péče za každou cenu či militantní otcové tvrdící, že jim ženy podloudně kradou jejich genetický materiál, často operují statistikami jako je ta první v tomto článku. Takřka stejným dechem dodávají, že muži jsou stejně způsobilí k výchově dětí jako ženy, a proto by měla data vypadat jinak, spokojení budou, až statistika bude fifty fifty, tedy až budou děti svěřovány výhradně do střídavé péče, a pokud toto není z různých individuálních důvodů možné, měly by statistiky o svěřování dětí do výhradní péče jednoho z rodičů být půl na půl, tj. stejnou měrou by soudy měly děti svěřovat otcům i matkám, protože to, že soudy takto nečiní, je důkazem toho, že jsou otcové těmito soudy diskriminováni.

Já si to nemyslím. Ale mohu se mýlit. Pak tedy pokud je pravdou to, že soudy opatrovnické diskriminují muže, jak si vyložit statistiky, které jsem zde přidala? Jsou muži diskriminováni i soudy trestními? Použiji-li argumentaci již použitou (nikoli mnou), pak tedy statistiky, které jsem připojila, jsou samy o sobě důkazem. A je-li tomu tak, znamená to, že ženy se dopouštějí kriminální činnosti ve stejné míře jako muži, jsou k této disponovány stejně, jen jsou nějakým záhadným konspirativním způsobem trestními soudy protěžovány stejně jako soudy opatrovnickými. Myslím, že „aktivní“ muži by se měli tudíž zaměřit i na tuto oblast a zastavit diskriminaci mužů na všech frontách.

Anebo je to všechno jinak.

2 thoughts on “Diskriminace mužů českými feministickými soudy

 1. Vážená paní Kateřino, tohle je klíčová otázka, která nebude vyřešena nikdy. Snad jediné číslo, podle kterého můžeme posuzovat kvalitu soudobé společnosti je oněch 2,11 dítěte na jednu ženu, kde máme nakročeno na spolehlivý kolaps společnosti.
  Ale pochopitelně- to číslo je podmínka nutná , nikoli postačující. Celkem spolehlivě lze prohlásit, že schopný jedinec vyroste jen v úplné rodině a že osamělé matky vychovávají syny pro kriminál (pro peníze je například záměrně nenaučí rozeznávat barvy a schovávají před nimi psací potřeby, aby děti byly shledány ,,retardované”). Za své kantorské praxe v krajském městě jsem znal většinu rodičů žáků průmyslovky a rozpad rodiny je rána především pro budoucnost dítěte. Hodnotím vysoko všechny ženy,které usoudily, že výchova malého
  dítěte poškodí (poněkud,ale vyčíslitelně)jejich kariéru,ale že jim to za to stojí. Budete-li mít někdy čas, problematikou se zabývala například populární formou Věra Nosková (Chraňme muže, Příběhy mužů) . Statistika může hezky vypadat, ale já jsem například podle statistiky bydlel v bytě 1.kategorie u rodičů (neměl jsem ani klíče), ale ve skutečnosti jsem bydlel v chatě mezi poli, elektřinu z akumulátorů , svítil zářivkou (z Drážďan, tady 8Wattové nebyly) a první dopis na vlastní adresu jsem dostal (po 11 letech čekání na byt) v 35 letech. Ano , i v dešťové vodě se lze mýt, vyzkoušeno.
  Zdravím vás a přeji vám, aby se váš optimismus neztratil.
  Vladimír
  P.S. Těch 2,11 už asi máme zaručeno…

 2. Děkuji za slušný a příjemný komentář. Řekla bych, že v zásadních věcech nejsme ve sporu. Uvědomuju si, že provokuju. Ale co už má jedna ženská dělat, když kolem sebe vidí to PR různých těch otcovských spolků, z nichž minimálně půlka má na triku domácí násilí… Když vidí ten stále se opakující pohodlný model obviňování obětí. A to nejen ze strany mužů. Když čistě empiricky lze bez jakýchkoli rozpaků konstatovat prokazatelný destruktivní vliv DN na děti, které v tom musí vyrůstat. Na děti, ze kterých pak rostou stejně “porouchané” osobnosti. Až si kolikrát říkám, jestli to není záměrem. Vytvořit z nás stádo bezcitných sobeckých deprivantů. Takže ještě jednou díky, trošku si teď zaparafrázuji Humpreyho z mého oblíbeného britcomu “Já nemám nic proti mužům. Patří mezi mé nejlepší přátele.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *