Jaká je tržní cena planety Země?

Tak jaká?

To je skutečná otázka. Opravdu by mne zajímala odpověď. Jsou stanoveny ceny pozemků, určitě si lze zakoupit i pozemek, který je vlastně hladinou oceánu či moře. Možná kdyby se tyto údaje sečetly, dobereme se ceny… Možná však zjistíme i něco jiného.

Třeba to, že planeta už svého vlastníka má. Že vlastně používáme soukromý majetek, dýcháme soukromý majetek, používáme soukromý majetek k životu. Možná i my sami jsme něčím soukromým majetkem, protože naše těla se skládají z molekul a atomů, které kdysi mohly být součástí něčeho, co už je něčím majetkem.

Určitě by se dala spočítat tržní hodnota planety Země, široko daleko jediné známé planety, na které jsme schopni žít, což její tržní hodnotu prakticky zvyšuje – je to otázka nabídky a poptávky.
I planeta Země má například svou produktivitu vyjádřitelnou penězi.

V tuto chvíli 1% lidí vlastní 50% veškerého majetku na planetě Zemi. Ta hodnota narůstá díky nastavení ekonomiky a peněžní politiky exponenciálně, takže jsem si jistá, že se přinejmenším dožiju doby, kdy už budeme znát majitele planety Země. Bude to jeden člověk či firma. Protože nedotknutelnost majetku, trestání úspěšných atd.

Těšíte se? 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *